obrazek jednego piksela Termos na żywność. Jak wybrać go dobrze?
Termos na żywność. Jak wybrać go dobrze?

Termos na żywność. Jak wybrać go dobrze?

Wybierając się na długą wycieczkę lub mając przed sobą perspektywę długiej pracy w terenie dużo osób bierze ze sobą suchy prowiant lub planuje zjedzenie jakiegoś ciepłego posiłku gdzieś po drodze. Tymczasem niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że chcąc samemu przygotować sobie posiłek do pracy czy na dłuższą wyprawę turystyczną, niekoniecznie jesteśmy ograniczeni jedynie do suchego prowiantu lub do kanapek. Równie dobrze możemy ze sobą zabrać przygotowany przez siebie ciepły posiłek. Wystarczy tylko kupić specjalny termos na żywność. W naszym dzisiejszym wpisie na blogu dokładnie opisujemy budowę, rodzaje oraz możliwości zastosowania takich termosów.

Charakterystyka termosów na żywność

Termosy na żywność są nieco rozbudowaną wersją zwykłych, stosowanych już od dziesięcioleci termosów służących do przenoszenia gorących napojów. Wersja służąca do przenoszenia ciepłych posiłków powstała jednak stosunkowo niedawno, albo raczej od nie tak dawna jest faktycznie popularna wśród użytkowników. Technologia oraz materiały, z których są wykonane termosy na jedzenie, nie różni się znacząco od termosów na ciepłe napoje. Największą różnicę pomiędzy tymi akcesoriami znajdziemy oczywiście w ich kształcie. Termosy na żywność nie mają kształtu butelki i zazwyczaj nie są tak bardzo wysokie. Są od zwykłych termosów znacznie niższe, ale za to szersze. Ich konstrukcja umożliwia również wygodne włożenie i wyjęcie z nich jedzenia. Zastosowanie większego „wlewu” ma też znaczenie podczas czyszczenia takiego termosu, które jednak jest bardziej wymagające od czyszczenia termosu na napoje.

Większość termosów na jedzenie jest wykonana ze stali nierdzewnej, rzadziej ze szkła, ponieważ takie termosy są po prostu znacznie mniej wytrzymałe i nie nadają się do stosowania w trakcie długich wycieczek lub w trakcie pracy w terenie. Konstrukcja termosu składa się z dwóch metalowych ścianek, wewnątrz których jest próżnia. Taka budowa sprawia, że termos jest w stanie utrzymać wysoką temperaturę znajdującego się wewnątrz pożywienia przez wiele godzin. Co bardzo ważne próżnia nie tylko zapobiega utracie ciepła, ale również nagrzewaniu się tego, co znajduje się wewnątrz termosu. Można w nim więc także przenosić lub przewozić np. kostki lodu.

Jak wybrać odpowiedni termos na jedzenie?

Termosy na żywność różnych producentów zasadniczo dużo się od siebie nie różnią, dlatego dokonując wyboru takiego, który będzie dla nas najbardziej odpowiedni, powinniśmy przede wszystkim wybrać taki, który będzie miał odpowiednią dla nas wielkość. Co ważne, im większy termos na jedzenie, tym będzie skuteczniej i dłużej utrzymywał właściwą temperaturę naszego jedzenia, ale jednocześnie będzie także dużo cięższy. Dlatego też, jeżeli wybieramy termos, który będziemy zabierali ze sobą na długie piesze wycieczki, starajmy się sprawdzić, jak duży termos faktycznie będzie nam potrzebny. Jeżeli termos na jedzenie będzie z nami po prostu jechał samochodem, jego ciężar oczywiście nie będzie już aż tak istotny. W naszym sklepie możecie kupić dużo rodzajów termosów  obiadowych. Oferujemy modele, które mają  pojemność od 0,4 do nawet 1 litra.

Infolinia:

785 905 095

E-mail:

sklep@ratujesz.pl

obrazek jednego piksela do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
popup
Jak w łatwy i tani sposób ułatwić pracę ratownika?
Jest wiele sposobów, ale...

Na dobry początek otrzymujesz od nas 10 zł na pierwsze zakupy. Wystarczy, że zapiszesz się do newslettera!

Sklep internetowy Shoper Premium