1px Sprzęt przydatny przy udzielaniu pierwszej pomocy
Sprzęt przydatny przy udzielaniu pierwszej pomocy

Nigdy nie wie się, kiedy stanie się przed koniecznością udzielenia komuś pierwszej pomocy. Oprócz wiedzy z udzielania pierwszej pomocy mogą być przydatne niektóre sprzęty. W sytuacji utraty przytomności należy przejść do wykonywania resuscytacji. W pierwszej kolejności należy zadbać o własne bezpieczeństwo, na przykład można ubrać rękawiczki ochronne. Jeżeli posiada się maskę CPR, jest to czas, aby wyjąć ją z opakowania i umieścić na twarzy osoby poszkodowanej. Jej węższa część powinna znaleźć się pod nosem osoby potrzebującej pomocy. Kolejnym krokiem jest nałożenie gumki na głowę, aby utrzymała się ona na właściwym miejscu. Trzeba pamiętać o utrzymaniu drożności dróg poszkodowanego. Następnie wtłaczana się wydychane powietrze za pomocą ustnika z zastawką bezzwrotną. Należy zminimalizować niekorzystne następstwa wypadku do czasu przyjazdu karetki.

Dobrze wyposażona apteczka to podstawa

Udzielanie pierwszej pomocy nie zawsze wiąże się z resuscytacją. Niekiedy ludzie coś sobie złamią czy przetną. Wtedy warto mieć w domu i samochodzie dobrze wyposażoną apteczkę. Powinny się w niej znaleźć środki opatrunkowe, takie jak:

  • plastry,
  • bandaż,
  • gaza opatrunkowa,
  • kompresy jałowe,
  • chusta trójkątna,
  • opaska uciskowa,
  • żelowe kompresy, będące opatrunkiem grzejącym i chłodzącym.

Dobrze byłoby, by apteczka do pierwszej pomocy była wyposażona w nożyczki do cięcia opatrunków i termometr. Ważnym elementem jest aparat do mierzenia ciśnienia. Jest on szczególnie potrzebny dla osób, które mają problem z ciśnieniem i muszą stale je monitorować. Oczywiście ratownicy medyczni do sprzętu pierwszej pomocy zaliczają nosze, czy deski ortopedyczne, szczególnie przydatne do przetransportowania osoby, u której podejrzewa się uraz kręgosłupa.

Infolinia:

Telefon: 785 905 095

Email: sklep@ratujesz.pl

więcej więcej
1pxZaloguj się
1px Nie pamiętasz hasła? 1px Zarejestruj się
1pxProducenci
1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium