1px Scyzoryk idealny dla ratownika i nie tylko!
Wielofunkcyjny scyzoryk

W naszym życiu może wystąpić dużo różnych sytuacji. I choć nie można przewidzieć wszystkiego, warto mieć pod ręką niepozorny, niewielki scyzoryk. Do czego służy taki scyzoryk? W jakich sytuacjach na pewno się przyda?

Wiele scyzoryków, które możemy nabyć w internecie lub sklepie, posiada dużą ilość przyrządów w swojej budowie. Przeważnie takich elementów jest kilka. Dzięki temu, że mamy pod ręką mały zestaw narzędzi w postaci scyzoryka, możemy wybrnąć z różnych sytuacji, będąc w domu lub poza nim.

Podstawowe zastosowania scyzoryka

Zacznijmy od sytuacji względnie prostych. Posiadany przez nas scyzoryk może posłużyć do otwierania listów, paczek czy innego rodzaju przesyłek. Przeważnie paczki zabezpieczane są masą taśmy, którą rzadko da radę zdjąć w całości. Dzięki scyzorykowi możemy otworzyć taką paczkę szybko, ale co najważniejsze, bez uszkadzania zawartości.

Scyzoryk Victorinox

Jeśli chodzi o listy, to takie narzędzie pozwoli nam na nieznaczne uszkodzenie koperty. Inną sytuacją jest brak temperówki. Jeśli naszym hobby jest rysowanie, powinniśmy zaopatrzyć w scyzoryk. Może spotkać nas sytuacja, podczas której zapomnimy wziąć ze sobą ostrzałkę, a właśnie jesteśmy daleko od domu. Dzięki dobremu ostrzu scyzoryka bardzo szybko uporamy się ze złamanym ołówkiem.

Ze scyzorykiem jesteśmy gotowi na wszystko

W naszym codziennym dniu może wydarzyć się masa rzeczy. Choć może się to wydawać bardzo mało prawdopodobne, to podczas przechadzki po mieście możemy być świadkami wypadku samochodowego. Nasz scyzoryk może okazać się bardzo pomocny podczas przecinania pasów, w które zaplątał się poszkodowany.

Przecinanie pasów scyzorykiem

Oczywiście w odwrotnym scenariuszu, jeśli posiadamy przy sobie scyzoryk, sami możemy wydostać się z uszkodzonego auta. Dodatkowo trzeba nadmienić, że w sprzedaży możemy zaopatrzyć się w specjalny scyzoryk, dzięki któremu rozbijemy szybę. Sprawdzi się to w sytuacji, kiedy widzimy nieprzytomne dziecko lub zwierzę siedzące w nagrzanym samochodzie.

Scyzoryk idealny w dziczy

Jeśli lubimy biwakować, jeździć pod namiot lub spędzać czas na łonie natury, nasz ekwipunek powinien zawierać scyzoryk. To wielofunkcyjne narzędzie przyda się w wielu momentach naszego wyjazdu. Scyzoryk może nam zastąpić otwieracz do butelek i puszek. Z jego pomocą pokroimy owoce lub inny rodzaj jedzenia. Również niektóre ze scyzoryków posiadają w swoim wachlarzu małą piłkę do gałązek, dzięki czemu przygotujemy rozpałkę pod ognisko albo małe szydełko, dzięki któremu zdołamy zszyć niewielkie dziurki w ubraniu, czy nawet wykałaczkę.

Najlepszy przyjaciel na rybach

Jeżeli interesujemy się wędkarstwem, scyzoryk na pewno przyda nam się w zestawie akcesoriów. Podczas szykowania przynęty może zdarzyć się sytuacja, iż nasza linka zaplącze się i nie będziemy mogli jej naprawić. Wtedy musimy uciąć zaplątany kawałek, aby móc przystąpić do dalszego łowienia.

 Scyzoryk dla wędkarzy

Dzięki ostrzu znajdującemu się w scyzoryku możemy wypatroszyć oraz oczyścić rybę, którą później zjemy. Niektóre modele posiadają na pozór niepotrzebny element, jakim jest hak. Choć może się to wydać dziwne, taki przyrząd przydaje się podczas wędkowania. Z jego pomocą bardzo łatwo i szybko założymy potrzebną przynętę.

Odpowiednia konserwacja scyzoryka

Ostatnią kwestią, jaką warto poruszyć to dbanie o tego typu sprzęt. Jeśli przestaniemy regularnie czyścić nasz scyzoryk, znajdujące się w nim przybory nie będą wysuwały się płynnie. Aby do tego nie doszło, należy wysunąć wszystkie elementy scyzoryka, a następnie umyć je w ciepłej wodzie. Kiedy wszystko będzie już suche, każdą ruchomą cześć musimy nasmarować specjalnym olejem do noży.

Smar do scyzoryków

Dla lepszego efektu lepiej jest poruszać każdą częścią, aby zaaplikowany w smar się rozprowadził. Trzeba pamiętać, że takich narzędzi jak scyzoryk nie wolno myć w zmywarce, ponieważ mogłoby to zaszkodzić równocześnie zmywarce, jak i samemu scyzorykowi.

Jak widać, tego typu narzędzie przydaje się w wielu różnych sytuacjach. Warto zaopatrzyć się w coś takiego, bo nie wiadomo kiedy scyzoryk może się przydać.

Infolinia:

Telefon: 785 905 095

Email: sklep@ratujesz.pl

więcej więcej
1pxZaloguj się
1px Nie pamiętasz hasła? 1px Zarejestruj się
1pxProducenci
1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium