1px Rodzaje latarek sportowych
Rodzaje latarek sportowych

W ofercie sklepu ratowniczego Ratujesz.pl sprzedajemy nie tylko elementy wyposażenia dla ratowników medycznych oraz innego typu służb mundurowych, w postaci elementów umundurowania, odzieży ratowniczej, sprzętu medycznego czy różnego typu akcesoriów, ale także różnego rodzaju sprzęt do turystyki outdoor. Jednym z głównych elementów naszej oferty sprzętu turystycznego są wysokiej klasy latarki z żarówkami ledowymi niemieckiej firmy LEDLENSER. W naszym dzisiejszym wpisie na blogu dokładniej opisujemy charakterystykę i najczęściej stosowane rodzaje latarek sportowych oraz to, dlaczego latarki ledowe są tak często polecane przez specjalistów i przez ich użytkowników.

Charakterystyka latarek sportowych

Latarki to bardzo praktyczne akcesoria, które mogą być przydatne w różnych momentach życia. Z latarek często korzystamy np. we własnych domach, w przypadku awarii oświetlenia lub gdy szukamy jakichś drobnych przedmiotów w ciemności. Latarki są też przydatne podczas spacerów po zmroku, kiedy umożliwiają nam bezpieczne przejście np. po ciemnym podwórzu czy ciemną ulicą. Z latarek chętnie też jednak korzystają osoby, które uprawiają aktywny tryb życia, np. biegają (także w ciemności) lub chodzą na długie piesze wycieczki. Właśnie te osoby nas dzisiaj najbardziej interesują i dlatego zajmiemy się opisaniem zadań, jakie są stawiane przed wykorzystywanymi przez nich latarkami oraz tym jakie rodzaje latarek sportowych są przez nie najchętniej wykorzystywane.

Latarki czołowe idealne dla osób aktywnych

Głównym wymaganiem dotyczącym latarek sportowych jest oczywiście wygoda ich stosowania. Podczas uprawiania sportu, biegania lub długiej wędrówki, w trakcie której zaskoczył nas zmrok, najlepiej sprawdzają się latarki, których zastosowanie  nie wymaga od nas dużego zaangażowania, które po prostu włączamy i już nie musimy nic więcej z nimi robić. Nie musimy ich trzymać i nie musimy ich ustawiać, w taki sposób, żeby po prostu oświetlały nam drogę. Podstawowym rodzajem latarek sportowych są więc latarki czołowe, czyli latarki, które są mocowane przy użyciu opaski lub gumki na czole użytkownika. Taki sposób noszenia latarki sprawia, że nie musimy już nic z nią robić, tylko zawsze będzie nam oświetla drogę wszędzie, gdzie spojrzymy. Takie latarki są więc idealne na piesze wędrówki w ciemności oraz dla osób, które np. postanowiły się po zmroku przebiec, a nie mają w okolicy żadnych bezpiecznych i w pełni oświetlonych ścieżek.

Jakie jest znaczenie stosowania w ciemności latarek sportowych?

Co bardzo ważne, rolą stosowanej latarki czołowej jest nie tylko oświetlanie drogi przed nami, ale również zaznaczanie naszej obecności. Jeżeli np. biegamy w ciemności, wtedy musimy uważać przede wszystkim na samochody. Po zmroku, jeżeli ulica nie jest oświetlona, możemy być całkowicie niewidoczni dla kierowcy, co może się wiązać z powstaniem dla nas dużego niebezpieczeństwa. Mając przyczepioną latarkę czołową na pewno będziemy bardzo dobrze widoczni na drodze, a przy okazji będziemy doskonale widzieli gdzie idziemy czy biegniemy i jak powinniśmy stawiać kroki.

Na co zwracać uwagę wybierając latarkę czołową?

Wybierając najlepiej dostosowaną do naszych potrzeb latarkę sportową, czyli przede wszystkim właśnie latarkę czołową, powinniśmy wybrać taką, która będzie się charakteryzowała długą niezawodnością oraz będzie odporna na panujące na zewnątrz warunki atmosferyczne. Znajdujące się w naszej ofercie latarki LEDLENSER to najwyższej jakości latarki z żarówkami ledowymi, których najważniejszą zaletą jest to, że w zasadzie nie ma ryzyka, że w pewnym momencie mogą się przepalić i przestać świecić. Żywotność zastosowanych przez niemieckiego producenta żarówek jest oceniana na około 10 tysięcy godzin, a więc na blisko 11 lat ciągłego świecenia! Ich dodatkowym atutem jest to, że podczas pracy zużywają bardzo małą ilość energii, dzięki czemu nie trzeba już tak często wymieniać w nich baterii lub ładować akumulatorów.

Bardzo ważnym kryterium wyboru latarek sportowych, czyli przede wszystkim latarek czołowych, jest ich odporność na różne warunki użytkowania. Takie latarki na pewno najczęściej będą wykorzystywane na zewnątrz, w związku z czym powinny być one wodoodporne, żeby mogły działać nawet w trakcie opadów deszczu.

Infolinia:

Telefon: 785 905 095

Email: sklep@ratujesz.pl

więcej więcej
1pxZaloguj się
1px Nie pamiętasz hasła? 1px Zarejestruj się
1pxProducenci
1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium