1px Praca ratownika w niskich temperaturach. Niezbędne wyposażenie
Praca ratownika w niskich temperaturach. Niezbędne wyposażenie

Praca ratowników medycznych należy do jednych z najtrudniejszych. Jest to związane nie tylko z rodzajem wykonywanych zadań, z poziomem ich skomplikowania oraz z wiążącą się z tym odpowiedzialnością. Dużym utrudnieniem dla ratowników są często również trudne warunki pracy, czyli niesprzyjające warunki atmosferyczne, opady deszczu i śniegu, duże upały oraz bardzo niskie temperatury. W naszym dzisiejszym wpisie na blogu zajmiemy się wymaganiami dotyczącymi pracy przy bardzo niskich temperaturach, czyli wówczas, gdy akcja ratownicza jest przeprowadzana w trakcie silnego mrozu. W jaki sposób przygotowani są na to uczestniczący w działaniach ratownicy medyczni?

Przede wszystkim właściwe wyposażenie ratowników medycznych

Żeby wykonywanie tak trudnych i skomplikowanych zadań, jakimi zajmują się ratownicy medyczni, było możliwe w każdych warunkach, także przy bardzo niskich temperaturach, ratownik musi być oczywiście wyposażony w odpowiedni ubiór i odpowiednie akcesoria. Odzież ratownicza przystosowana do wykorzystania w sezonie jesienno-zimowym, czyli wówczas, gdy na zewnątrz są raczej niskie temperatury, jest przygotowana w taki sposób, żeby ratownikowi podczas pracy nie przeszkadzały żadne czynniki zewnętrzne. Noszone przez ratowników medycznych ubrania są więc przystosowane do tego, żeby ich dobrze chroniły przed opadami deszczu i śniegu, przed silnym, porywistym wiatrem oraz przed zimnem. Dobrej jakości odzież ratownicza zapewnia im zatem doskonałą ochronę przed trudnymi warunkami i umożliwia zachowanie pełnej koncentracji podczas wykonywania wszystkich zadań.

Ratownicy medyczni stosują więc przede wszystkim ocieplane i dobrze dobrane spodnie ratownicze, bluzy ratownicze i kurtki. Istotne jest równie stosowanie gwarantujących odpowiednie ciepło czapek czy rękawiczek. Ratownikom poleca się również stosowanie bielizny termoaktywnej, która poprzez skuteczne odprowadzanie powstającej w wyniku pocenia się wilgoci, zapobiega nadmiernemu ochłodzeniu, dzięki czemu ratownikom podczas wykonywania powierzonym im  obowiązków jest znacznie cieplej.

Kubki termiczne i termosy

W trakcie długich dyżurów i długotrwających akcji ratowniczych podczas gdy na zewnątrz jest zimno, bardzo przydatne w pracy ratowników medycznych mogą być również kubki termiczne oraz termosy i termosy na żywność. Dzięki temu w chwili przerwy pomiędzy zgłoszeniami ratownik może bez przeszkód zjeść ciepły posiłek. Wypicie ciepłej herbaty lub ciepłej kawy, albo zjedzenie ciepłego posiłku w zimny dzień na pewno przyniesie każdemu dużą ulgę i pozwoli się skutecznie ogrzać.

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdują się wszystkie potrzebne ubrania i akcesoria, które z pewnością pomogą w pracy ratownikom innym funkcjonariuszom służb mundurowych w wykonywaniu swoich obowiązków podczas gdy na zewnątrz jest bardzo zimno.

Infolinia:

Telefon: 785 905 095

Email: sklep@ratujesz.pl

więcej więcej
1pxZaloguj się
1px Nie pamiętasz hasła? 1px Zarejestruj się
1pxProducenci
1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium