1px Kubki termiczne. Przydatne w biurze i terenie
Kubki termiczne. Przydatne w biurze i terenie

Kubki termiczne. Przydatne w biurze i terenie

Kubki termiczne to jeden z najbardziej uniwersalnych rodzajów akcesoriów, których używa się zarówno w domu, jak i w pracy. Korzystają z nich zarówno osoby, które zajmują się wykonywaniem prac biurowych, jak i osoby, które wykonują swoje obowiązki w terenie. Kubki termiczne są więc tak samo przydatne dla księgowych, jak i dla ratowników medycznych czy strażników miejskich. Zakup odpowiedniego kubka termicznego jest istotny przede wszystkim zimą, kiedy temperatura na dworze nie jest już tak wysoka. W kubku możemy umieścić gorącą herbatę lub kawę i nie musimy się już martwić o to, że za kilka czy kilkanaście minut nie będzie już tak samo ciepła. Na naszym blogu dokładnie opisujemy najważniejsze zalety kubków termicznych oraz wskazujemy, na co należy zwracać uwagę podczas wyboru takiego, który będzie w stanie najlepiej spełnić nasze indywidualne potrzeby.

Rodzaje kubków termicznych

Pierwsze co musimy wiedzieć przed wyborem odpowiedniego kubka termicznego to to, że istnieje przynajmniej kilka ich rodzajów i każdy ma nieco inną charakterystykę. W zasadzie każdy spełnia tę samą rolę, tzn. utrzymuje przez długi czas wysoką temperaturę umieszczonego w nim napoju, ale nie każdy rodzaj kubka będzie w stanie tak samo długo to robić. Wybierając kubek termiczny trzeba wybrać taki jego rodzaj, który będzie dla nas najbardziej odpowiedni. Istnieją 3 najważniejsze rodzaje kubków termicznych:

  • Kubki termiczne całkowicie szczelne – Dzięki dużej szczelności pozwalają na dłuższe utrzymanie wysokiej temperatury kawy czy herbaty. Mają też tę zaletę, że nic nam się z nich nie wyleje. Ciekawym rozwiązaniem są też szczelne kubki termiczne z uruchamianym poprzez kliknięcie ustnikiem, co jest bardzo przydatne zwłaszcza w trakcie pracy w terenie. Korzystanie z takiego ustnika sprawia, że nie musimy odkręcać całego kubka i dłużej będzie można w nim utrzymać wysoką temperaturę.
  • Kubki termiczne częściowo szczelne – Tego typu kubki termiczne są przeznaczone raczej do stosowania w trakcie pracy w biurze, w domu lub na krótkim spacerze. Pokrywki w tego rodzaju kubkach nie zapewniają bowiem pełnej szczelności i trzeba uważać na to, żeby nic nam się z kubka nie wylało. Takie kubki utrzymują ciepło napoju poprzez ograniczenie parowania. Do stosowania podczas siedzenia przy biurku są odpowiednie, ale nie zabierzemy ich ze sobą w teren.
  • Kubki termiczne z grzałką i z termostatem – Tego rodzaju kubki termiczne są chyba najmniej popularne. Służą one nie tylko do tego, żeby utrzymać wysoką temperaturę napoju, ale również do tego, żeby w razie potrzeby go jeszcze podgrzać poprzez użycie kabla USB.

Z jakich materiałów produkowane są kubki termiczne?

Wybierając odpowiedni do swoich potrzeb kubek termiczny warto jest również sprawdzić, z jakiego jest on wykonany materiału. Ma to szczególne znaczenie, jeżeli kupiony kubek termiczny ma nam służyć w trakcie pracy w terenie. Powinniśmy wtedy wybrać taki, który będzie wystarczająco wytrzymały. Najlepiej do tego celu z pewnością sprawdzą się stalowe kubki termiczne. Mają one po prostu najbardziej stabilną konstrukcję i dużą odporność na zniszczenie, nawet w wyniku upadku z dużej wysokości. Dodatkowym ich atutem jest to, że pod wpływem wysokich temperatur zastosowana do ich produkcji stal nie wydziela szkodliwych dla zdrowia substancji. Taką samą zaletę mają też oczywiście kubki szklane, ale te niestety nie będą tak samo wytrzymałe. Z kolei plastikowe kubki termiczne, oprócz znacznie niższej ceny, mają też najwięcej wad, spośród których najważniejszą jest to, że umieszczone w nich napoje niestety najszybciej tracą swoją temperaturę. Takie kubki łatwo tez ulegają zniszczeniu.

Infolinia:

Telefon: 785 905 095

Email: sklep@ratujesz.pl

więcej więcej
1pxZaloguj się
1px Nie pamiętasz hasła? 1px Zarejestruj się
1pxProducenci
1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium