1px Co wpływa na komfort pracy ratownika?
Co wpływa na komfort pracy ratownika?

O tym jak trudna i wymagająca jest praca ratowników medycznych, pisaliśmy już na naszym blogu wielokrotnie. Konieczność bycia gotowym do akcji ratowniczej w każdych warunkach i przy każdej pogodzie sprawia, że ratownicy medyczni muszą mieć zapewniony możliwie duży komfort pracy. Każdy ratownik medyczny, żeby móc dobrze wykonywać swoje zadania, musi być wyposażony w odpowiednie akcesoria i narzędzia  i musi być ubrany w odzież, która mu zapewni odpowiedni komfort, dużo ciepła i odporność na silne porywy wiatru  oraz na opady deszczu, gradu i śniegu. W naszym dzisiejszym wpisie na blogu wskażemy, jakie akcesoria i jakie elementy odzieży  są w stanie zwiększyć komfort pracy ratowników medycznych.

 

Wygodne akcesoria dla ratowników

Każdy ratownik medyczny musi posiadać przede wszystkim odpowiednie akcesoria, które będą w stanie ułatwić mu codzienną pracę. Wśród takich akcesoriów na pewno muszą się znaleźć przede wszystkim wygodne i odpowiednio pojemne torby lub plecaki, w których będzie można wygodnie przenosić wszystkie potrzebne ratownikowi  w trakcie wykonywania pracy leki, bandaże, środki opatrunkowe czy  małe urządzenia medyczne. Ratownik medyczny powinien posiadać także wygodną do stosowania i dającą dobre światło latarkę. W trakcie trudnych akcji ratowniczych po zmroku najlepiej sprawdzą się latarki czołowe. W naszym sklepie mogą Państwo kupić cenione na całym świecie latarki Ledlenser. Każdy doświadczony ratownik medyczny zabiera ze sobą na długie dyżury także kubek termiczny, w którym może przez długi czas mieć gorącą kawę lub herbatę oraz termos na żywność, w którym może ze sobą zabrać do pracy drugie śniadanie, obiad lub kolację.

Właściwa odzież i obuwie ratownicze

Ze względu na trudności, z jakimi muszą się na co dzień zmagać ratownicy medyczni, oraz w związku z wykonywaniem swojej pracy w różnych warunkach pogodowych, najważniejszym elementem wyposażenie ratowników jest jednak właściwa odzież ratownicza oraz buty. Wszystkie noszone przez ratowników medycznych ubrania muszą im zapewniać dużo komfortu, nie mogą utrudniać wykonywania ruchów, a przy tym muszą stanowić dobrą ochronę przed zimnem, przed silnymi porywami wiatru oraz przed opadami deszczu lub śniegu. Ubrania i buty muszą być też wygodne, dlatego dokonując zakupów trzeba dobrze wybrać ich rozmiary.

Jakie elementy odzieży powinny być dobrze dostosowane do trudności związanych z wykonywaniem pracy w ratownictwie medycznym? Na pewno pierwszym elementem, na który koniecznie trzeba zwrócić uwagę kompletując swoją garderobę do pracy, jest obuwie. Buty ratownicze muszą być oczywiście bardzo wygodne, żeby zapewniały ratownikowi komfortowe warunki pracy nawet w trakcie wielogodzinnego dyżuru. Buty muszą również zapewniać odpowiednie ciepło, a przy tym dobrą wentylację, tak żeby nogi się w nich za szybko nie męczyły. Oczywiście ważnym wymogiem dla butów ratowniczych jest także ich wytrzymałość.

Obuwie ratownicze to jednak nie jest jedyny istotny element ubioru ratowników medycznych, który ma sprawić, że codzienna praca ratownika stanie się łatwiejsza, ponieważ będzie mogła być wykonywana w bardziej komfortowych warunkach. Na odzież ratowniczą składa się bardzo dużo rodzajów ubrań, począwszy od mającej zapewnić właściwe odprowadzanie wilgoci bielizny termoaktywnej, poprzez koszulki  ratownicze, aż po spodnie ratownicze, polary, kamizelki taktyczne i kurtki robocze. Zadaniem wszystkich tych elementów jest zapewnienie noszącym je osobom dużej wygody oraz właściwej ochrony przed zimnem, wiatrem oraz opadami deszczu i śniegu. Dodatkowym zadaniem odzieży ratowniczej jest jeszcze zapewnienie ratownikowi dobrej widoczności w trakcie przeprowadzania akcji ratowniczych po zmroku. Osiąga się to poprzez zastosowanie dobrze rzucających się w oczy fluorescencyjnych, czerwonych lub pomarańczowych kolorów odzieży oraz poprzez umieszczenie na nich taśm odblaskowych.

Infolinia:

Telefon: 785 905 095

Email: sklep@ratujesz.pl

więcej więcej
1pxZaloguj się
1px Nie pamiętasz hasła? 1px Zarejestruj się
1pxProducenci
1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium