obrazek jednego piksela Brelok z grupą krwi. Dlaczego warto go mieć?
Brelok z grupą krwi. Dlaczego warto go mieć?

Wśród znajdujących się w ofercie naszego sklepu gadżetów ratowniczych można znaleźć m.in. breloki z oznaczeniem grupy krwi. Czy takie breloki to tylko zwykły, ciekawy gadżet, czy przyczepiony do kluczy lub do plecaka brelok w razie uczestnictwa w jakimś wypadku może się także czasami okazać bardzo przydatnym elementem, który ułatwi udzielenie nam pierwszej pomocy? W naszym dzisiejszym wpisie na blogu postaramy się wytłumaczyć, jaką rolę może pełnić brelok z oznaczeniem grupy krwi oraz komu warto jest go kupić w prezencie.

Czy breloki z oznaczeniem grupy krwi mogą być honorowane w razie wypadku?

Breloki z oznaczeniem grupy krwi są bardzo często użytkowane i chętnie przyczepiane do kluczy, plecaków i torebek, ale czy jednak takie oznaczenie może być wystarczające np. dla opiekujących się daną osobą służb medycznych, przede wszystkim dla ratowników medycznych? Niestety nie. Przy określaniu grupy krwi pacjenta mogą być brane pod uwagę tylko dwa dokumenty: książeczka honorowego krwiodawcy oraz tzw. krewkarta, która jest w formie plastikowego dokumentu o wymiarach dowodu osobistego czy karty do bankomatu.

Wszelkiego rodzaju breloki, wisiorki czy opaski z oznaczenie grupy krwi niestety nie mogą być honorowane i brane pod uwagę podczas akcji ratowniczej do określania grupy krwi osoby ratowanej, ponieważ nigdy nie można wykluczyć, że podane na nich dane nie są zgodne z prawdą.

Dlaczego więc warto mieć brelok z oznaczeniem grupy krwi?

Breloki z grupą krwi, pomimo iż nie mają zbyt wielkiego zastosowania w praktyce, są jednak cały czas ciekawym gadżetem. Takie breloki można z resztą jeszcze wzbogacić, także o imię właściciela oraz o jego numer telefonu. Dzięki temu dzięki brelokowi najprawdopodobniej będzie można np. szybciej znaleźć zgubiony lub pozostawiony gdzieś plecak, lub klucze.

Brelok z oznaczeniem grupy krwi można także podarować znajomym lub osobom ze swojej rodziny, oczywiście jeżeli wiemy, jaką mają one grupę krwi. Może to być ciekawy pomysł na dodatek do prezentu dla bliskiego przyjaciela, dla swojego chłopaka lub dla dziewczyny. Wszyscy lubią nosić breloki doczepione do kluczy, więc lepiej, jeżeli będą one zawierały istotne informacje, a nie będą zwykłymi zawieszkami z serduszkiem lub z otwieraczem do butelek.

W naszej ofercie znajdziesz breloki z oznaczeniem każdej grupy krwi. Wszystkie oferowane przez nas gadżety medyczne są wysokiej jakości, wykonane z wytrzymałych materiałów, dzięki czemu nie ma ryzyka, ze po pewnym czasie się zniszczą.

Infolinia:

785 905 095

E-mail:

sklep@ratujesz.pl

obrazek jednego piksela do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
popup
Jak w łatwy i tani sposób ułatwić pracę ratownika?
Jest wiele sposobów, ale...

Na dobry początek otrzymujesz od nas 10 zł na pierwsze zakupy. Wystarczy, że zapiszesz się do newslettera!

Sklep internetowy Shoper Premium